“Медовий Спас” у Свято-Тетянинському храмі

14 серпня православна церква відзначає свято Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього. У народі його називають “Медовий Спас”, оскільки в цей день прийнято освячувати мед, а також мак – як символ мучеників Маккавеїв (хоча назва давнього роду лише співзвучна з нашим словом “мак”), які віддали своє життя, але не відступили від віри.

“Хрест – краса Церкві, Хрест -царів держава, Хрест – вірних утвердження, Хрест – Ангелів слава і демонів язва”. Саме ці слова яскраво засвідчують нам, яке важливе значення має хрест в житті кожного християнина. Саме з ним ми долаємо гріхи і спокуси, вступаємо в боротьбу з фізичним і духовним ворогом. Хрест – наша сила, і захист, і символ безмірної Божої любові до нас, людей, адже саме на ньому був розіп’ятий Божий Син заради нашого спасіння.

“Кресту Твоему поклоняемся Владыко и святое Воскресение Твое славим!”